سه سوته ساعت اصلی از تقلبی را شناسایی کنید !

این روزها ساعت مچی بیشتر از اینکه یک ابزار برای نشان دادن زمان باشد، تبدیل شده است به یک اکسسوری مهم و جذاب که شما کمتر می بینید در استایل یک فرد خوش پوش از قلم افتاده باشد. حتی خیلی از افراد برای استایل های مختلف رسمی و روزانه و اسپرت. ساعت های مختلفی می پوشند که با ظاهرشان هماهنگی داشته باشد. افراد زیادی نیز وجود دارند که حاضرند برای ساعت مچی روی دستشان هزینه ی قابل توجهی صرف کنند. این افراد عموما به دنبال ساعت اصل و برند هستند ولی متاسفانه سودجویان زیادی وجود دارند که ساعت های تقلبی یا فیک را به جای ساعت برند و اصل به فروش می رسانند و این روند به حدی فراگیر شده است که حتی بازار فروش ساعت های اصل را تحت الشعاع قرار داده و محدودتر کرده است. حالا سوالی که ممکن است برای هرکدام از ما مطرح شود این است که با این وضعیت چگونه ساعت اصل را از ساعت تقلبی تشخیص دهیم؟ در ادامه سعی می کنیم به اختصار راه های تشخیص ساعت اصل از تقلبی را مرور کنیم.

 

تفاوت قیمت ساعت اصل و تقلبی

ساعت های برند حتی در کشورهای تولید شده نیز از قیمت قابل توجهی برخوردارند و هیچ دلیلی باعث نمی شود که از قیمت ساعت مچی های اصل کاسته شود، پس به هیچ دلیلی با حرف هیچ فروشنده ای فریب نخورید. تاکید می کنم هیچ دلیلی وجود ندارد که باعث شود قیمت یک ساعت اصیل کاهش پیدا کند.علت این امر نیز این است که کارخانه های تولید ساعت در جهان هزینه های بسیاری برای تولید ساعت با کیفیت انجام می دهند و در کنار آن زمان زیادی نیز برای طراحی و تولید یک ساعت مچی اختصاص می دهند؛ طبیعی است که در بر داشتن هزینه های زمانی و کیفی برای ساعت روی قیمت نهایی آن برای خریدار تاثیر خواهدگذاشت.

 

شماره سریال در ساعت های اصل

تمام ساعت های مچی اصل مردانه یا نه شماره سریال دارند که در واقع حکم شناسنامه ی ساعت را دارد. در هنگام خرید ساعت مچی شماره سریال ساعت را پیدا کنید( معمولا پشت صفحه ی ساعت حکاکی شده است) و سپس به وب سایت برندی که از آن قصد خرید ساعت را دارید مراجعه نمایید و با وارد کردن شناسه ی ساعت اطمینان حاصل کنید که ساعتی که در دست شماست جزو محصولات آن برند است.سعی کنید به جزییات عکس نیز بسیار توجه کنید؛ ظرافت هایی که در تصویر مشاهده می کنید همگی باید عینا همانند ساعتی که در دستان شماست باشد.معمولاً در ساعت های مچی تقلبی این جزییات تفاوت دارند.

 

توجه به تفاوت ظرافت های ساعت اصل و تقلبی

کارخانه های تولید ساعت برند در جهان به استانداردهای زیادی پای بند هستند و نکات ریز زیادی را رعایت می کنند. هرگونه رنگ پریدگی و کیفیت نامناسب که با چشم قابل رویت باشد نشان دهنده ی تقلبی بودن ساعت است. اگر لوگو یا حروف چاپی روی ساعت ناخوانا و غیر واضح باشد؛ یا اگر اندازه ی رعایت شده بین حروف یکسان نباشد یا اگر یک حرف از فرم خارج شده باشد باز هم نشان دهنده ی تقلبی بودن ساعت مچی است.

اگر عقربه های ساعت همیشه هماهنگ حرکت نمی کنند یا اگر در هنگام حرکت دچار لرزش می شوند این ساعت اصل نیست. پین هدایت کننده عقربه های ساعت را بچرخانید،در ساعت های اصل این پین ها باید کاملا روان حرکت کنند و مجددا عقربه های ساعت نیز در هنگام چرخش دچار لرزش نشوند.

 

تفاوت وزن و صدای ساعت تقلبی و اصل

ساعت مچی اصل به هیچ عنوان صدا نمی دهد. پس به عنوان یک راه حل ساده برای تشخیص تقلبی بودن ساعت اصل از ساعت فیک ساعت را کنار گوشتان ببرید و به صدای آن گوش کنید. کارخانه های ساعت سازی معتبر در دنیا همیشه از مواد مقاوم و با کیفیت بالا استفاده می کنند مانند:طلا، پلاتین، تیتانیوم، الماس های واقعی، فولاد ضد زنگ، چرم اصل، شیشه غیرآسیب پذیر(در واقع یکی از دلایل قیمت بالای ساعت های اصل همین استفاده از مصالح گران قیمت است). استفاده از مصالح با کیفیت عموما باعث می شود نمونه ی برند در قیاس با نمونه ی تقلبی وزن بیشتری داشته باشد.

تشخیص اصل بودن ساعت از بسته بندی

یکی دیگر از نکاتی که باید در تشخیص اصل بودن ساعت به آن توجه کنید بسته بندی ساعت است. در نمونه ی اصل جعبه ی ساعت نیز از مواد با کیفیت ساخته شده و آرم برند روی آن درج شده می شود. در داخل جعبه شما باید کارت گارانتی و چند کارت دیگر که شامل نام برند می شود و یا دفترچه راهنمای محصول را ببینید.

 

 

در نهایت سعی کنید:

قبل از خرید، برندهای معروف ساعت را در اینترنت جست وجو کنید و ویژگی های هر کدام از آن ها را بخوانید و با اطلاعات کافی خرید کنید.

از نمایندگی یا از فروش گاه های معتبر خرید کنید و به هر فروشنده ای اعتماد نکنید. اگر باز هم تردید داشتید که ساعت خریداری شده اصل هست یا خیر به نمایندگی شرکت مورد نظر زنگ بزنید و شماره سریال ساعت خود را بدهید و از ایشان راجع به اصل بودن یا نبودن محصولی که در دست دارید راهنمایی بخواهید.

نکات دیگری نیز هست ک به آنها اشاره میکنیم

۱- گارانتی بین المللی:

ساعت های مچی اصل و برند دارای کارت گارانتی بین المللی ۲ساله از شرکت سازنده محصول می باشند که توسط نمایندگی رسمی برند به مشتری ارائه می گردد؛ گارانتی بین المللی یعنی اینکه شما می توانید در ایران و در سرتاسر دنیا از گارانتی و خدمات پس از فروش آن استفاده نمائید (لیست نمایندگی های رسمی برای استفاده از خدمات گارانتی در شناسنامه محصول مشخص گردیده است ) ، نمایندگی های رسمی در سرتاسر دنیا، موظف به ارائه خدمات پس از فروش و بررسی اصالت می باشند.

۲- کد رفرانس:

ساعت های مچی مارک دار اصل دارای کد رفرانس اختصاصی می باشند که در پشت درب ساعت حک شده است،با وارد کردن کد رفرانس به همراه کلمه watch در اینترنت، مشخصات محصول به همراه تصویر و قیمت در سایت های معتبر خارجی amazon , ebay) و . ( نشان داده می شود این مشخصات و تصویر را با ساعت مورد نظر که قصد خرید آن را دارید مطابقت دهید، هرگونه مغایرت ممکن است نشان دهنده این باشد که ساعت مچی مورد نظر تقلبی و فیک است.

۳- مقاومت بسیار بالا در برابر آب

حداقل مقاومت ساعت های مچی اصل و برند در برابر آب ۳۰ متر است، و حداکثر با توجه به رفرنس متفاوت است، هر مقداری کمتر از این عدد نشان دهنده این است که ساعت مچی مدنظر تقلبی است.مقاومت در برابر آب در شناسنامه محصول و همچنین در پشت درب ساعت حک شده است.

۴- صدا:

ساعت های مچی اورجینال ساختار ساده ای دارند، بدین معنی که صدایی که از عقربه های آن می شنوید بسیار کمتر از ساعت های تقلبی است، بنابراین اگر عقربه های ساعتی که در دست گرفته اید صدای بلندی دارد بهتر است آن را نخرید.

۵- فاکتور:

به فاکتوری که همراه ساعت مچی خریداری شده به شما تحویل می دهند دقت کنید، اگر ساعت مچی که به شما فروخته می شود اورجینال باشد حتماً در این فاکتور اصل بودن آن ذکر شده است، اگر در فاکتور ذکر نشده بود از فروشنده دلیل آن را بپرسید یا بخواهید در فاکتور ذکر کند، معمولاً از انجام این کار سرباز می زنند و می گویند این ترفند مغازه هایی است که سعی در جلب اعتماد مشتری دارند و نیازی به ذکر در فاکتور نیست، گاهی برخی از فروشندگان ارائه جعبه ای را که روی آن مارک ساعت مچی ذکر شده است برای ضمانت اصل بودن جنس کافی می دانند، این موارد نشان دهنده این است که ساعت مورد نظر فیک و تقلبی است.

این موارد برای تشخیص ساعت مچی رولکس اصل از تقلبی، تشخیص ساعت اصل کاسیو، تشخیص ساعت اصل سیکو، تشخیص ساعت اصل امگا، تشخیص ساعت اصل رومانسون، تشخیص ساعت اصل سیتیزن، تشخیص ساعت جی شاک اصل اصل از تقلبی ، و برند های امپریوآرمانی، دنیل ولینگتون، کارتیر، رادو، پتک فیلیپ،  ویولت، تیسوت و سایر برند های اورجینال ساعت مچی مهم و ضرروری است

 

ساعت مچی زنانه و مردانه اورجینال را چگونه تشخیص دهیم.

ساعت ,های ,اصل ,مچی ,تقلبی ,تشخیص ,ساعت های ,ساعت مچی ,ساعت اصل ,که در ,تشخیص ساعت

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کانون فرهنگی چکاد تاریخ گزیده شیراز رویداد حاج مسعود جابری مستر بیت کوین | آموزشگاه ارز های دیجیتال خرید و فروش باغ ویلا در غرب استان تهران amozesh طراحی سایت، سئو، تبلیغات در گوگل ناقوس بیداری ایران کالا